sukcesisukces

Sukces sukcesowi nie równy

Nie jeden raz słyszeliśmy w naszym życiu zdanie „ Ten to osiągnął sukces” „tym to się powodzi” „osiągniesz sukces jeśli będziesz ciężko pracował”. Jak myślisz ile osób zadało sobie pytanie po tych zdaniach czym tak naprawdę ten sukces jest ? Czy da się tak naprawdę zmierzyć jego poziom?
Można odnaleźć mnóstwo cytatów i definicji. Można wyobrażać sobie wiele jego aspektów, pewnie każdy z nas będzie widział inne. Należy także zadać sobie pytanie czym sukces jest dla mnie. Jak chciałbym widzieć sukces w swoim życiu?

Przytoczę pierwszą z brzegu ogólnie dostępną definicję sukcesu:
Sukces – działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.
Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu.
Człowiek osiąga sukces wtedy, gdy spełniają się wszystkie jego oczekiwania.

I tutaj pojawia się kolejne pytanie:
Czy aby na pewno oczekiwania człowieka a może jednak społeczeństwa.
Co ważne na sukces składa się raczej zespół osobistych zadań, jasno sprecyzowanych i ostatecznie zrealizowanych. A nie podlega on normom ustalonym przez społeczeństwo i kulturę.
Często ludzie, których spotykam widzą sukces jako stan finansowy a nie biorą pod uwagę innych aspektów życia. Sukces kojarzy się z nowym domem, samochodem i wakacjami, po dłuższej rozmowie okazuje się jednak, że każdy z nas ma inne potrzeby i czymś innym jest dla niego sukces, albo może nawet poczucie szczęścia i spełnienia.
Jedni chcą mieć zdrową rodzinę, inni jacht, jeszcze inni tak zwany święty spokój i dom pod lasem.

Sukces polega na uczynieniu swojego życia takim, jakim chcemy, aby było.

Być może spotkałeś na swojej drodze osoby lub jesteś w ich gronie i słyszysz o nich lub właśnie o sobie, że masz w życiu wszystko i odniosłeś wielki sukces a w środku siebie poszukujesz brakującego elementu do tego szczęścia bo czegoś Ci brakuje.
Coaching jest dobrym miejscem na odpowiedzenie sobie na różne pytania związane z tym czego w życiu chcesz i czym dla Ciebie jest sukces. A jeśli już się dowiesz można sprecyzować działania, które Ci w tym pomogą.
Zapraszam Cię serdecznie do przemyśleń nad tym aspektem.
„MOŻESZ MIEĆ WIĘCEJ NIŻ MASZ, GDYŻ MOŻESZ STAĆ SIĘ KIMŚ WIĘCEJ NIŻ JESTEŚ”. – JIM ROHN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *